Misija - zašto radimo?

Udruga Inicijativa je osnovana 2009. godine u Samoboru kao rezultat rada i djelovanja nekolicine entuzijasta s ciljem okupljanja svih koje se bave poslovima iz područja edukacije i promicanja cjeloživotnog obrazovanja, kao i onih koji prepoznaju važnost cjeloživotnog učenja i žele ga njegovati i poticati. Naša misija je kvalitetno djelovati za unapređenje i promicanje značaja cjeloživotnog obrazovanja te pružiti mogućnost svim zainteresiranim osobama da kroz savjetovanja, predavanja, tečajeve, radionice, seminare, kongrese, tribine i druge skupove, obogate svoje znanje.

Također, Udruga sudjeluje u jačanju i potpori razvoja poduzetništva, s posebnim naglaskom na žensko poduzetništvo, kako bi se povećao udio žena koje pokreću vlastite tvrtke. Udruga Inicijativa radi sa svim ljudima koji su zaintersirani za učenje i stjecanje novih znanja, vještina i kompetencija, te svima onima koji se nakon završetka službenog obrazovanja žele nastaviti educirati.

I zadnje, ali ne manje važno, cilj nam je podizanje svjesnosti javnosti o važnosti cjeloživotnog učenja te priznavanje neformalnog znanja. Želimo naglasiti da upravo specifičnost znanja, koje imamo kao pojedinci, nas razlikuju od drugih i čine nas, kako se to kaže, posebnim kao snježna pahulja. Time želimo poticati sve da stječu nova znanja i da cijene ona znanja koja imaju!

Vizija - Što dugoročno želimo postići?

Vizija Udruge Inicijativa je osvijestiti važnost nastavka edukacije po završetku službenog obrazovanja, te naglasiti prednosti neformalnog obrazovanja s ciljem stjecanja dodatnih znanja, vještina i kompetencija. Cilj naše organizacije je pomoći mladima, nezaposlenim osobama, poduzetnicima, ženama, studentima, umirovljenicima, djeci te svima ostalima kojima je na putu do uspjeha i izgradnje ekonomskog blagostanja potrebno dodatno obrazovanje i educiranje. Dakle, vizija i cilj naše Udruge su poboljšanje cjeloživotnog obrazovanja kako bismo doprinijeli humanističkom, društvenom i ekonomskomrazvoju društva na lokalnoj, ali i na široj regionalnoj razini.

Vrijednosti za koje se zalažemo i na kojima se temelji naš rad:

• priznavanje neformalnog znanja i vještina
  • poticanje suvremenih metoda edukacije
  • promicanje kvalitete u sustavu obrazovanja
  • poticanje različitosti profesionalnih i stručnih profila
  • poticanje uključivanja žena u poduzetništvo
  • promicanje važnosti kontiniuranog obrazovanja
  • suradnja i timski rad
  • poštivanje međuljudskih odnosa
  • tolerancija i prihvaćanje različitosti